Gå videre til innhold

Emner: Media, kommunikasjon

  • Superkollega – nøkkelen til å få det supert på jobb, sammen med andre!

    I sin nye bok inviterer Nina Nakling og Bård Brænde alle til å bli en «Superkollega». Gjennom enkle og morsomme prinsipper viser forfatterne hvordan du kan løfte måten du samarbeider til et helt nytt nivå og få det supert sammen med menneskene rundt deg! Superkollega er lettlest, med spennende eksempler og øvelser - en bok i organisasjonsutvikling som er skrevet for alle, ikke bare lederne.

  • Ny bok: Konstruktiv journalistikk

    Den nye boka «Konstruktiv journalistikk» har som mål å retta opp eit skeivt nyheitsbilde og gi løysingar ein større plass, skriv forfattar Vigdis Holmaas. Kvar einaste dag skjer det positive og negative hendingar i verda, men media fortel ofte historier om kriser, problem og skeiv utvikling i samfunnet. Det er få nyheiter om positive utviklingstrekk, og det er sjeldan debatt om løysingar.

  • Grønn markedsføringsledelse

    Professor Arne Nygaard er aktuell med den første norske læreboken om bærekraftig entreprenørskap, strategi og markedsføring. "Grønn markedsføringsledelse" er inspirert av markedsorientert entreprenørskap, drevet av enten teknologiske innovasjoner eller spesifikk etterspørsel i markedet. Håpet er at boken skal bidra til å sikre en mer bærekraftig utvikling i næringslivet.

  • Hva var det med SKAM? Boklansering 7. juni

    Hva var det med SKAM? Denne NRK-serien om en gjeng norske ungdommer fikk enorm oppmerksomhet og ble et globalt fenomen. Vi inviterer til spennende lansering av den nye boken "Dramaserien SKAM" på Hartvig Nissens skole torsdag 7. juni.